MUDr. Emílie Lukášová – čestný název naší školy

Dne 1. června 2001 propůjčilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy škole čestný název Základní škola MUDr. Emílie Lukášové, Ostrava-Hrabůvka, Klegova 29.

MUDr. Emílie LukášováKdo byla žena, jejíž jméno naše škola nese? MUDr. Emílie Lukášová byla první lékařkou v naší republice, která vyhlásila úspěšný boj kojenecké úmrtnosti. Narodila se 30. září 1900 v Lověšicích u Přerova. Po absolvování lékařské fakulty pracovala v plicních léčebnách Luže-Košumberk a Šumperk. Působila také krátkodobě v Rakousku, Německu a Švýcarsku. Byla první lékařkou, která prosazovala komplexní pediatrickou péči (pediatr – dětský lékař). Dětský domov pro děti do tří let v Ostravě-Zábřehu, který v roce 1930 založila, nese jméno své zakladatelky.

 

Další informace o životě a práci MUDr. Emílie Lukášové najdete na webu Dětského centra Domeček - TADY.

 

Čestný název školy

Rychlý kontakt:

Oficiální název školy:
Základní škola a mateřská škola MUDr. Emílie Lukášové Ostrava-Hrabůvka, Klegova 29, příspěvková organizace
Ředitelka školy: Mgr. Petra Kalousková Tel.: 596 784 723
Adresa: Klegova 29, 700 30 Ostrava-Hrabůvka mapa
IČ: 70 97 83 61 ID datové schránky: 8demdt6
E-mail: info@zslukasove.cz Napište nám e-mail