Pomník obětem 2. světové války – pietní akce

Aktuality

V neděli 29. 4. 2018 proběhla v Ostravě-Hrabůvce pietní akce kladení věnců u pomníku obětí druhé světové války na ulici Klegova.

Pietní akce se zúčastnili čelní představitelé městského obvodu Ostrava-Jih v čele se starostou tohoto městského obvodu, panem Bc. Martinem Bednářem. Pietní akce se uskutečnila u příležitosti 73. výročí osvobození Ostravy. Ve smutečním projevu zazněla některá jména rodáků z Hrabůvky, kteří se podíleli v tom či onom období okupace naší země na protifašistickém odboji a za tuto svou činnost zaplatili cenou nejvyšší – svým životem. Za všechny jmenujme alespoň Milana Rottera, který byl zatčen počátkem dubna na Českotěšínsku a 24. dubna 1945 spolu s dalšími čtyřmi kamarády zastřelen. Bylo mu 18 let. Do osvobození Ostravy zbývalo pouhých 6 dní.

Za naši školu se akce zúčastnili žáci třídy VIII.A i se svým třídním učitelem, panem Mgr. Danem Fešárkem.

Prohlédněte si fotografie. Další informace na Facebooku Městského obvodu Ostrava-Jih.

Mgr. Dan Fešárek