Kazimír a zvířátková hodina

Písnička „Máme rádi zvířata“ zahájila další setkání s předškoláky ve čtvrtek 19. listopadu 2015. O čem byla řeč tedy není třeba zdůrazňovat. Kazimír s Květuškou si předškoláčky trošku vyzkoušeli a opět jen zírali, co ti všechno o zvířátkách znali.

Děti si zahrály zvířecí pexeso, zvířátkovou vypadávací hru, poslechly si pohádku o želvičce, která vylezla z krunýřku a málem se ztratila, uhádly zvířátkové hádanky, počítaly a vybarvovaly… Ze zvířátkové hodiny si předškoláci odnášeli nejen „školní“ zážitky, ale také dvě velké jedničky ve svých žákovských knížkách. Jednu za znalosti o zvířátkách, druhou za básničku o Kazimírovi. A za krásné obrázky Duhové víly, které nakreslily za domácí úkol, dostanou jedničky zase příště.

Básnička „Kazimírovi“

Kazimíre, ty ty ty,
koukej ty se učiti.
Nezlobit a poslouchat,
do nikoho nešťouchat.
Nezlob svoje kamarády,
ať tě mají děti rády.
Ve škole a ani venku
nezlob paní učitelku!

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.