Záložka do knihy spojuje školy

Aktuality

V září a říjnu letošního školního roku 2014/2015 se naše škola zapojila do zajímavého česko-slovenského projektu pro základní školy “Záložka do knihy spojuje školy”.

Projekt vyhlásilo Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze spolu se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě s cílem navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podporou čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.
Za naši školu se projektu zúčastnily tyto třídy: 1.A, 3.A, 3.B, 4.A, 4.B, 5.A, 5.C a paní učitelky Koppová, Nitschmannová, Kovářová, Kožušníková a Panáčová. V hodinách pracovních činností byly zhotoveny záložky pro děti z partnerské slovenské školy, která nám byla určena. Byla jí Spojená škola (Gymnázium a ZŠ) Tilgnerova z Bratislavy. Součástí zásilky se záložkami byly i vzájemné dopisy, jenž školy blíže charakterizovaly.

Vzhledem k tomu, že děti na výrobě záložek pracovaly s chutí a těšily se ze získaných záložek od slovenských dětí, příští rok se pravděpodobně zúčastníme dalšího (už 6. ročníku) tohoto projektu znovu.

Fotografie si můžete prohlédnout TADY.

Mgr. Eva Panáčová