Žáci školy v reportáži České televize – Svět techniky

Ve čtvrtek 4. října 2012 navštívili žáci 7. ročníku naší školy populárně naučné centrum Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic. Toto unikátní místo zpřístupňuje mnohdy náročnou problematiku technických oborů jinak – žáci, studenti i široká veřejnost si zde mohou hrát, dívat se, učit se a tvořit.

V době, kdy naši žáci toto centrum navštívili, zde natáčela reportáž Česká televize. Můžete se tedy podívat, jak se žákům v novém a moderním prostředí líbilo. Kromě fyzikálních pokusů se tak žáci mohli seznámit i s televizní kamerou a mikrofonem. Na otázky odpovídala také Ing. Šárka Onderková, učitelka matematiky a fyziky, která žáky do Světa techniky přivedla.

Samostatný web centra Svět techniky najdete TADY.

Mgr. Václav Vávra

Reportáž České televize si můžete přehrát TADY  (od času 17:10) nebo klikněte na: