Život nevidomých – beseda

Aktuality

V úterý 24. ledna 2012 absolvovali žáci 1. stupně naší školy besedu zaměřenou na tematiku života nevidomých.  Besedu vedl pan Holba, zaměstnanec Charity sv. Alexandra v Ostravě – Kunčičkách. Ten nám (jakožto sám zrakově postižený) mimo jiné vysvětlil, jak se k takto handicapovaným občanům správně chovat, jakým způsobem jim nabídnout svou pomoc, jaká úskalí musí nevidomí denně překonávat.

Vyzkoušeli jsme si prakticky, jak se člověk těžce orientuje, pokud je mu znemožněno vidění. Vše se odehrávalo za přítomnosti vodícího psa – perfektně vycvičeného labradora Pedra, který nám rovněž předvedl svou poslušnost, umění bezpečně dovést nevidomého člověka na určené místo a samozřejmě dovednost být výborným pomocníkem a asistentem. Beseda byla pro všechny děti bezesporu velkým přínosem. Jako památku jsme si mohli pořídit společné fotografie tříd s „psím kamarádem“ Pedrem.

Mgr. Dita Nitschmannová

Fotografie najdete TADY.