Vyučujeme moderně – máme nové interaktivní tabule!

Interaktivní výuka je moderní forma vyučování. Žáci již nejsou pouhými posluchači, ale prostřednictvím interaktivní výuky se mohou aktivně zapojit do výuky. Tím se zvyšuje jejich motivace k vlastnímu učení. Důležitým znakem interaktivního vyučování je také názornost – součástí jednotlivých digitálních učebních materiálů jsou obrázky, grafy, nákresy a interaktivní cvičení.

V prosinci 2011 jsme prostřednictvím projektu Moderní škola vybavili třídy novými interaktivními tabulemi – základem je moderní interaktivní dataprojektor Epson EB-455Wi s ultrakrátkou projekční vzdáleností. Výhodou tohoto dataprojektoru je jeho zabudovaná interaktivita, která je funkční na jakémkoli povrchu. Žáci tak mohou ve výuce využívat – ovládat interaktivní dataprojektor digitálním perem nebo mohou na stejných keramických tabulích psát křídou a fixy.

Mgr. Václav Vávra

Velké fotografie si můžete prohlédnout TADY.