Matematický klokan 2023 – výsledky školního kola

Dne 17. března 2023 probíhalo na naší škole školní kolo mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan. Pořadatelem Matematického klokana je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 4 kategorií pro ZŠ:

  • Cvrček (2. – 3. třída ZŠ),
  • Klokánek (4. – 5. třída ZŠ),
  • Benjamín (6. – 7. třída ZŠ),
  • Kadet (8. – 9. třída ZŠ).

Prohlédněte si výsledky Matematického klokana:

 

 

 

 

 

 

 

Ing. Veronika Ježíková