Talenti na Lukášce… jaký byl projektový den?

Poslední únorový den roku 2019 patřil těm, kteří byli zapojeni do našeho školního projektu Podporujeme nadání a talent financovaného Statutárním městem Ostrava na podporu rozvoje talentovaných žáků v technických a přírodovědných oblastech.

Pro žáky jsme připravili zajímavý program: na počátku celého dne všichni soutěžili ve vědomostním kvízu připraveném v aplikaci Kahoot! Následovaly soutěžní prezentace na téma „Mraky a předpověď počasí“, ve kterých zabodovali žáci šestých ročníků, kteří ke svým prezentacím přistoupili velice zodpovědně. Bylo vidět, že nad studiem mraků strávili spoustu času. Pak už přišly na řadu elektronické stavebnice Boffin, u kterých se žákům líbilo sestavování zejména rádia či větráčků. Následné skládání robotů z Lega Mindstorms bylo pro mnohé oříškem, který zabral hodně času. O to pak byla větší radost při závěrečných „soubojích“ robotů jednotlivých skupin; některé roboty bylo možné dokonce ovládat novými školními tablety Apple iPad. Vítězové byli ale všichni. Odreagování přišlo během práce s Ozoboty i nadšení ze zhlédnutí naší nové 3D tiskárny. Žáci se již těší na práci s ní.

Chtěla bych všem poděkovat za účast na tomto projektu a budu se těšit na další spolupráci.

Mgr. Martina Veřmiřovská

Prohlédněte si fotografie i video.

 

 

 

Menu