Nosí Fifinka ve Čtyřlístku růžovou, nebo žlutou mašli? V Rychlých šípech se proslavila Rubikova kostka, nebo Ježek v kleci? Hlavní hrdinka knižní série Harry Potter se jmenuje Hermiona, nebo Aghata? Věděli byste správné odpovědi?

Na tyto a dalších 31 otázek se snažili správně odpovědět účastníci literárního kvízu v úterý 23. října 2018 ve školní klubovně Lukin. Zasoutěžilo a snad i něco nového se dozvědělo 33 nadšených čtenářů z 6. – 9. tříd.

A jak to všechno dopadlo? Podívejte se na výsledkovou listinu.

Tři nejúspěšnější řešitelé v jednotlivých ročnících si odnesli knihu a drobnou odměnu získal každý účastník.

Gratulujeme a všem děkujeme za účast. Dokazujete, že ani dnes čtení není nuda a že se v literatuře vyznáte.

Literární kvíz je další z akcí projektu Mluvím, čtu a rozumím, který probíhá na naší škole za finanční podpory Statutárního města Ostravy.

Mgr. Lucie Kmošťáková a Mgr. Dan Fešárek

 

 

Menu