LSVK 2018 Velké Karlovice

Koncem února až začátkem března 2018 (26. 2. – 2. 3.) uspořádal Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ MUDr. Emílie Lukášové pro žáky naší školy lyžařský a snowbordový výcvikový kurz, který se konal ve Velkých Karlovicích. Ubytováni jsme byli v hotelu Pod Javorem.

Po ubytování vyrazily všechny děti bez rozdílu i se všemi instruktory na blízký svah pod hotelem Horal, kde došlo k rozdělení lyžařů do skupin. Jak uvádí Adéla Adamovská, bylo to peklo: „Lyže a snowboardy na ramena, pěšky po svahu nahoru, nasadit a dolů. Absolvujete takové kolečko 2x a jste na ručník.“

Všichni účastníci se shodují, že se jim na lyžáku velmi líbilo. Zde jsou postřehy alespoň některých z nich:

• Katka Ztratilová: „Lyžák byl super. Z naší třídy nás tam jelo asi nejvíc, proto jsme se vůbec nenudili. Sjezdovky byly fajn. A nejlepší ze všeho byly diskotéky.“
  • Václav Zbořil: „Bylo to super! Naučil jsem se oblouček! Nelíbila se mi ta kotva. Jídlo bylo dobré, pokoje malé, ale útulné.“
  • Lucie Adamovská: „Každé ráno a odpoledne jsme se vydali na svah. To je logické! Proto jsme byli na lyžáku!“
  • Adéla Adamovská: „Už při příjezdu jsme cítili, jak nám mráz zalézá za nehty. Provázel nás celým lyžákem. Naštěstí bylo na pokojích topení, které nás před zimou statečně bránilo.“
  • Michal Tašek: „Vařili nám dobré jídlo, tudíž jsem to vždy spapinkal. Sjezdovka byla dobrá, jen kotva mě štvala. Bylo to tam super a hodně se mi stýská.“

Poslední den se uskutečnily závody a před obědem proběhlo vyhodnocení celého kurzu: nejlepší lyžaři a snowborďáci, skokani kurzu (ti, kteří udělali za ten týden největší pokrok), nejlépe uklizený pokoj a další ocenění. Cenu útěchy pak získala Bára Babičová, jíž zdravotní stav neumožnil zúčastnit se závěrečných závodů.

Prohlédněte si fotografie:

Mgr. Dan Fešárek