iPad na Lukášce

Protože jsme si před rokem mohli vyzkoušet, že práce s iPadem má ve výuce svůj význam, rozhodli jsme se, že ve školním roce 2013/2014 budeme směřovat finanční prostředky právě do nákupu vlastních iPadů.

iPad je tablet firmy Applekterý se ovládá velmi snadno – pouhým dotykem. Pro žáky je používání iPadu jednoduché, naprostá většina z nich již při prvním seznámení s iPadem věděla, jak se co ovládá. Do iPadu je možné nahrávat interaktivní výukové programy nebo elektronické učebnice z různých předmětů. Tablet iPad je přenosné zařízení, které se zapíná prakticky okamžitě. Baterie má výdrž mnoho hodin. IPad je možné připojit k internetu prostřednictvím WiFi sítě.

Ke třem novým školním iPadům jsme přikoupili i Apple TV, které umožňuje přenášet obraz u iPadu přímo na velkou interaktivní tabuli.

V kombinaci se spuštěním bezdrátového připojení k internetu jsme tak podstatně rozšířili možnosti moderní výuky pro žáky naší školy.

Fotografie nových školních iPadů si můžete prohlédnout TADY.

Mgr. Václav Vávra