Ve čtvrtek 18. června 2026 se žáci 7.– 9. ročníku zúčastnili přírodovědné exkurze pořádané v rámci projektu Statutární města Ostrava – Třídy 3D badatelů VI.
Program exkurze byl zaměřen na poznávání živé i neživé přírody. Nejprve jsme navštívili zoologickou zahradu, kde měli žáci možnost pozorovat řadu zajímavých druhů zvířat a rozšířit si své znalosti z oblasti zoologie. Následovala botanická exkurze v zámeckém parku, během které se žáci seznámili s vybranými druhy dřevin a významem parkové zeleně.
Závěr exkurze patřil návštěvě přírodovědného muzea. Největší pozornost jsme věnovali mineralogickým a geologickým expozicím, které žákům přiblížily rozmanitost nerostů, hornin i geologických procesů formujících naši planetu.
Exkurze byla pro všechny účastníky zajímavým doplněním výuky přírodopisu a přinesla řadu nových poznatků i inspirativních zážitků.
Akce se uskutečnila v rámci projektu Třídy 3D badatelů VI, který je zaměřen na podporu rozvoje talentu a nadání žáků v oblasti přírodovědných a technických oborů.
Prohlédněte si fotografie.
Mgr. Martina Veřmiřovská










