Beseda se spisovatelem Arnoštem Vašíčkem

Máte rádi tajemný svět záhad, nevysvětlitelných jevů a situací? Pak by vás stejně jako nás deváťáky ohromila beseda se spisovatelem a scenáristou Arnoštem Vašíčkem. Ten na naši školu zavítal ve středu 18. 9. a ve čtvrtek 19. 9. 2024.

Slyšeli jste o hradě Svojanov, na kterém straší? Věděli jste, že největší rukopisná kniha Codex Gigas pravděpodobně vznikla na našem území a že je zahalena spoustou tajemství? Je to dílo ďáblovo?

Je příběh o Golemovi pouhou legendou nebo opravdu existoval a je ukryt ve Staronové synagoze v Praze?

Takových záhad a zajímavých témat má Arnošt Vašíček zpracovaných mnoho. Napsal spoustu knih. I v naší školní knihovně najdeme několik jeho titulů. Tak neváhejte a vydejte se do naší školní knihovny.

Beseda proběhla v rámci projektu Mluvím, čtu a rozumím IV, který i v tomto kalendářním roce probíhá díky dotaci statutárního města Ostrava.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Lucie Kmošťáková