PéBéčko na Lukášce – výsledky hlasování 2024

Ve dnech 13. – 17. června 2024 proběhlo hlasování dalšího ročníku školního participativního rozpočtu s názvem Pébéčko na Lukášce, pro který vyčlenil městský obvod Ostrava-Jih částku 50 000 Kč.

Tento jedinečný projekt přináší žákům možnost spolupodílet se na změně prostředí a novém vybavení naší školy v souladu s jejich přáním. Zprostředkovává jim podobu demokratického dialogu a orientaci v oblasti finanční gramotnosti.

Každý žák mohl hlasovat pro dva návrhy projektů ze pěti prostřednictvím anonymní aplikace D21, která byla začleněna do nově vytvořených webových stránek Pébéčka.

Finálního hlasování se zúčastnilo celkem 244 žáků 3. – 9. ročníku. Na výběr měli z pěti projektů:

• Školní trička
  • Stolní fotbal / Ping pong
  • Výuka v přírodě
  • Vybavení školní kuchyňky
  • Sportovní náčiní

S největším počtem hlasů zvítězil projekt třídy VI. A: Školní trička. Na druhém místě se umístil projekt třídy VII. B: Sportovní náčiní. Na oba projekty se žáci mohou těšit v příštím školním roce.

Podrobné výsledky si můžete prohlédnout zde.

Ing. Veronika Hefková