Zlepši si techniku 2024

Žáci 2. stupně se zúčastnili projektového dne se Zlepši si techniku na VŠB-TUO, který nám přinesl mnoho zajímavých zážitků. Tako akce se uskutečnila v rámci projektu “Třídy 3D badatelů IV“.

Během dne měli žáci možnost vyzkoušet si různá zaměstnání a praktické dovednosti spojené s nimi. Od projektů týkajících se ochrany životního prostředí po technické aktivity, které je nejen bavily, ale také jim pomáhaly pochopit, jaké jsou možnosti a výzvy v různých oblastech práce. Zúčastnili se science show s populárním vědcem Michaelem Londesboroughem a zkusili si i workshop, který jim ukázal, že i matematika může být zábava.

Kromě toho měli žáci možnost zahrát si laser game, což bylo skvělým způsobem, jak se odreagovat a zároveň procvičit své dovednosti ve strategii a týmové spolupráci. Nechyběla ani zábava s bublinami.

Ing. Veronika Hefková

Prohlédněte si video: