Olympijský trénink s váženými olympioniky

Aktuality, Sport

Naše škola se každoročně zapojuje do projektu „Sazka Olympijský víceboj“, v němž žáci plní osm disciplín, za které obdrží v červnu diplom s výsledky a doporučením, na který sport by se mohly zaměřit.

I na nás se konečně usmálo štěstí, protože jsme se stali jednou ze čtrnácti škol, které vylosovali na Olympijský trénink pro děti s významnými olympioniky.

Ambasadorkou Olympijského víceboje je bronzová olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, která celý trénink organizovala.

Osobností tréninku na naší škole byl vybrán nejúspěšnější český stolní tenista Petr Korbel. Oba olympionici se narodili na severní Moravě a velmi rádi vzpomínají na své dětství strávené v Havířově a Ostravě. Dalším členem realizačního týmu byl atlet Petr Obdržálek.

Žáci 3. – 5. ročníku zažili v úterý 27. 2. 2024 v tělocvičně KL trénink plný zábavných pohybových aktivit. Získali i povědomí o olympijských hodnotách, seznámili se s jejich historií a osobnostmi.

Na závěr proběhla beseda se zvídavými otázkami pro naše hosty a také olympijský kvíz.

Velkým zážitkem byla možnost zahrát si stolní tenis s Petrem Korbelem, který kvůli zranění hrál s dětmi levou rukou.

Děkujeme za úžasné dopoledne plné pohybu a současně za další motivaci věnovat se sportu.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dagmar Haasová