Pekařky a pekaři ze VII. B

Aktuality

Že to jde našim sedmákům nejen před tabulí, dokázali ve čtvrtek 8. února 2024 v Pracovních činnostech.

Chopili se zástěr a upekli úžasné babiččiny tvarohové šátečky. A nebylo to z žádných polotovarů. Uhnětli si vlastní těsto, naplnili nutellou, marmeládou a moc se jim povedly. Společně s receptem odnesli domů ochutnat i rodičům a snad se jim stejně dobře povedou i doma.

Babiččiny tvarohové šátečky

Těsto:

  • 300 g polohrubé mouky
  • 1 špetka soli
  • 1 vanilkový cukr
  • 250 g měkkého tvarohu (ve vaničce)
  • 250 g másla (nebo Hery)
  • citronová kůra

Postup:

Do mísy dáme mouku, špetku soli, vanilkový cukr a promícháme. Přidáme nastrouhanou citronovou kůru, tvaroh a na malé kousky nakrájené máslo.Vypracujeme těsto, vložíme ho do mikrotenového sáčku a necháme odpočinout v chladu.
Těsto vyválíme na tenký plát a vykrájíme čtverečky 8 x 8 cm. Doprostřed dáme náplň (nutellu, tvaroh, marmeládu, mák) a cípy těsta uzavřeme do tvaru šátečku. Pečeme na 180 – 200 stupňů asi 15 minut. Obalujeme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým cukrem.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Lucie Kmošťáková