Ekonomická olympiáda 2024 – výsledky školního kola

V lednu roku 2024 se naši žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili třetího ročníku Ekonomické olympiády pro základní školy.

Tato soutěž, kterou organizovali ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB), měla za cíl podpořit rozvoj finančního a ekonomického myšlení žáků. Do finálového kola postoupilo celkem 100 žáků z celé České republiky.

Z naší školy se do finále kvalifikovali dvě žákyně – Magdaléna Frindtová ze třídy VIII. A a Michaela Fazekašová ze třídy IX. B. Tyto úspěšné studentky nyní postupují do celorepublikového finálového kola, které se bude konat v květnu 2024 v Brně.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se soutěže zúčastnili, a přejeme všem výhercům hodně úspěchů v další fázi soutěže.

Ing. Veronika Hefková