Olympiáda z českého jazyka 2023 – výsledky školního kola

Letošní jubilejní 50. ročník Olympiády z českého jazyka s sebou přinesl mnoho jazykových záludností i originálních hrátek se slovy vyžadujících širokou slovní zásobu a komunikační obratnost. Opět nechyběla slohová práce, tentokrát inspirovaná úryvkem z knihy Vojtěcha Matochy Prašina o strašidelné pražské čtvrti, kde nefunguje elektřina.

Letošního školního kola, které se konalo ve středu 29. listopadu 2023, se zúčastnilo 19 žáků z 8. a 9. ročníku. Vítězkou se stala díky vynikající slohové práci Karolína Slaná z IX. A. V těsném závěsu ji následovali Eliška Křívová (VIII. B), Tomáš Lešanovský (IX. B) a Kryštof Mazůch (VIII. B) s povedenou jazykovou částí. Do okresního kola postupují Karolína s Eliškou. Tomáš a Kryštof jsou náhradníky.

Všem účastníkům děkujeme a postupujícím přejeme úspěch v okresním kole.

Za vyučující českého jazyka Mgr. Lenka Jeřábková

P.S.: Všechny tři díly knihy Prašina i dva komiksy ze stejného prostředí najdete ve školní knihovně.