Workshop s Lego roboty

V rámci projektového dne, který se v naší škole konal ve středu 1. listopadu 2023, se sešli zájemci o programování a robotiku ze sedmých a osmých tříd.

Tento den byl součástí projektu „Třídy 3D badatelů III“, financovaného Statutárním městem Ostrava, který má za cíl podporovat talentované žáky v oblasti přírodovědných a technických oborů.

V rámci workshopu měli žáci příležitost diskutovat o využití robotických pomocníků v domácnosti a v každodenním životě. Následně měli příležitost sestavit a naprogramovat prototyp robota. Každá dvojice poté představila svého robota ostatním a diskutovali o tom, jak by mohl být robot užitečný v běžném životě a proč by práce jejich robota mohla vést k jeho výrobě.

Tato akce probíhala ve spolupráci s Akademií mladých vědců, z. s. (SmartBricks) a žáci byli nadšeni. V rámci hodin informatiky budou dále pracovat s tímto tématem a pokračovat ve stavbě dalších robotů.

Celkově byl projektový den úspěšný a inspiroval žáky k dalšímu zkoumání a tvorbě v oblasti robotiky a programování.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Martina Veřmiřovská