Práce šlechtí člověka aneb naše cesta za řemesly

Aktuality

V úterý 14. listopadu a ve čtvrtek 16. listopadu 2023 jsme se třídou vydali do Fajne dilny. Školní lavice jsme vyměnili za opravdovou dílnu, učebnice nahradily stroje a pracovní nářadí a změnily se i naše outfity. Mnozí jsme se v monterkách a přilbách ani nepoznali. V dílně jsme se rozdělili na čtyři skupiny a každá skupina se vydala na své první stanoviště. Postupně jsme se na jednotlivých stanovištích vystřídali. Vyrobili jsme si hmyzí domeček, ušili polštář, svou zručnost a trpělivost jsme vyzkoušeli při navlékání korálků na srdíčko z drátků. Největší adrenalin, zvláště my holky, jsme zažili při svařování a vrtání do železa. Všichni jsme si to moc užili a zajímavé a povedené výrobky jsme si odnesli domů.

Za VIII. A, B Markéta Janebová

A hodnocení dalších spolužáků?

‚‚Dalo mi to opravdu hodně. Zkusila jsem si věci, které bych jinak nikdy nedělala. Bavilo mě všechno, až na svařování, kterého jsem se bála. Byli tam moc příjemní lidé, na kterých je vidět, že je ta práce moc baví. Moc jsem si to užila.‘‘ Julie Vrtalová, VIII. A

‚‚Strašně mě to bavilo, protože tam byli příjemní lidé a hlavně teď nemusím kupovat žádné vánoční dárky. Rozhodně bych tam šla ještě jednou.‘‘

‚‚Fajna dilna byla velice zajímavá, naučil jsem se hodně věcí, nejvíce mě bavilo šití a doufám, že si to v 9. třídě zopakujeme.‘‘

‚‚Bylo to super, čas tam utíkal strašně rychle.‘‘

Prohlédněte si fotografie: třída VIII. A a třída VIII. B.