Čtenářský maraton 2023

Ve středu 8. listopadu 2023 se od časného rána až do odpoledních hodin školní klubovnou Lukin nesly tóny rozličných dětských i teanegerských hlasů, opět bylo slyšet příjemné šustění stránek knih a vládla pohodová podzimní atmosféra, která je jako stvořená pro chvíle s naší oblíbenou knihou. Motto letošního maratonu totiž znělo: Kniha mého srdce.

Podělit se o svou oblíbenou knihu přišlo 47 žáků naší školy od 4. – 9. ročníku. Obecenstvo z řad spolužáků i učitelů si poslechlo ukázky z různých literárních žánrů od pohádek, dobrodružných, humorných příběhů až po ty hororové.

Každý ze čtenářů obdržel lístek do tomboly a v pátek 10. listopadu 2023 o velké přestávce se losovaly ceny. Bylo opravdu z čeho vybírat a nikdo neodešel s prázdnou.

Tato akce má už na naší škole několikaletou tradici a i letos probíhala v rámci projektu Mluvím čtu a rozumím III.

Prohlédněte si fotografie.

Za vyučující ČJ – Mgr. Lucie Kmošťáková