O pohár starosty Ostravy-Jihu 2023

Dne 17. října 2023 se uskutečnil 6. ročník šachového turnaje „O pohár starosty Ostravy-Jihu“.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

 • Matyáš Sochor III. A
 • Jakub Kahánek IV. A
 • Filip Kučera IV. S
 • Vojtěch Flašar IV. S
 • Andreas Mocek V. B
 • Štěpán Osika VI. S
 • Kristián Sadovský VI. S
 • Kristián Bednařík VI. S
 • Maxim Durčák VI. S
 • Filip Mrózek VIII. S
 • Robert Husárik VIII. A
 • František Vlaškovský VIII. A

Naši žáci se v celkové konkurenci 60 žáků ostravských škol umístili v kategorii A+B mladších žáků na výborném 2. (Jakub Kahánek) a skvělém 3. místě (Andreas Mocek). Tito žáci také převzali z rukou pana starosty Martina Bednáře diplomy a věcné ceny. Velmi hezká 4. a 5. příčka náležela pak také našim šachistům Matyáši Sochorovi a Filipu Kučerovi. V kategorii starších žáků se hezky umístil Robert Husárik (11. místo).

Prohlédněte si fotografie i video.

Mgr. Josef Ledvoň