Ve středu 27. září 2023 se uskutečnil dlouho plánovaný literární kvíz. Jednalo se o aktivitu financovanou z grantu Statutárního města Ostrava „Mluvím, čtu, rozumím III“.

Literární kvíz se uskutečnil prezenční formou ve školní klubovně Lukin. Zúčastnil se jej rekordní počet soutěžících, kteří byli rozděleni do 2 kategorií:

• starší žáci – 29 účastníků,
  • mladší žáci – 20 účastníků.

Žáci museli mít velmi nevšední okruh obecných literárních znalostí. Posuďte sami:

• Ze které Molliérovy hry známe postavu Harpagona?
  • Která novozákonní evangelia známe?
  • Kterým zvířetem je Fifinka ze Čtyřlístku?
  • Co je tématem pranostik?
  • Který hlavolam se proslavil v příbězích o Rychlých šípech?

Na rozdíl od tebe, čtenáři, měli žáci v otázkách uvedeny možnosti výběru. Proto také výsledky literárního kvízu byly více než uspokojivé.

A jak to tedy dopadlo? Jako nejlepší byli v jednotlivých kategoriích vyhodnoceni tito žáci:

• Starší kategorie: Viktorie Kripnerová, Filip Mrózek, Julie Vrtalová, Eliška Košinárová, Karolina Slaná, Michael Dodek a Sára Matejová
  • Mladší kategorie: Hana Brychtová, Dominik Kováčik, Nela Bindačová a Karolína Golková

Poděkování a pochvalu si ale zaslouží všichni!

Mgr. Dan Fešárek