Ivona Březinová – beseda se spisovatelkou

Jak často se nám poštěstí, že se setkáme se skutečnou spisovatelkou? A to spisovatelkou velmi oblíbenou a navíc oceněnou za kvalitní knížky pro děti a mládež? My jsme u nás ve škole měli možnost přivítat autorku knížek jako Řvi potichu, brácho, Jmenuji se Ester, Jmenuji se Alice, Útěk Kryšpína N. a dalších, paní Ivonu Březinovou. Paní spisovatelka si pro žáky připravila vyprávění o tom, jak vzniká kniha, a podělila se o vlastní zážitky s psaním a hledáním inspirace pro své příběhy. Dále představila nejnovější knížky a také dala prostor k otázkám z publika.

Přečtěte si dojmy některých účastníků besedy, která se konala 21. září 2023 ve školní klubovně Lukin.

  • „Ivonu Březinovou mám ráda, je to super spisovatelka. Líbilo se mi, že nám řekla, jak se dělají knihy, že je to dlouhý proces.“
  • „Ivona Březinová povídala o knihách Holky na vodítku. Překvapilo mě, že je to o skutečných dívkách a že se paní spisovatelka setkala se skutečnými narkomany, anorektičkami a sestřičkami v léčebně. Moc se mi líbí, že píše knihy s těmito tématy.“
  • „Byla jsem ráda, že mluvila o knihách Holky na vodítku a řekla, že to není jen představa, ale že s těmi lidmi doopravdy byla a mluvila s nimi. Chci jednu knížku koupit bráchovi, protože chci, aby pochopil, co to znamená rozchod nebo rozvod rodičů.“
  • „Líbí se mi, že si splnila svůj sen a stala se spisovatelkou. Chci určitě její další knihy.“
  • „Uvažuji o koupi jedné knihy pro mou sestru, má velmi pěkné knihy a paní byla moc milá. Zaujaly mě knihy o rozvodu a střídavé péči. Moc se mi beseda líbila.“
  • „Mě zaujalo, jak se tiskne kniha. A bylo super, že paní spisovatelka si šla za svým snem.“
  • „Jedna kniha mě popisuje a ráda bych si ji koupila. Vůbec jsem netušila, jak se tiskne kniha. Ohromilo mě to.“
  • „Strašně se mi to líbilo, nikdy mě nebavilo číst, ale díky paní spisovatelce Ivoně Březinové mě to hodně zaujalo a chtěla bych si je určitě některé přečíst, možná i koupit.“
  • „Včerejší beseda byla vcelku dobrá, bohužel jsem kluk a žádná z uvedených knih mě nezaujala.“

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Helena Mitášová a žáci VIII. A