Pébéčko na Lukášce – výsledky 2023

Ve dnech 12. června – 16. června 2023 proběhlo hlasování dalšího ročníku školního participativního rozpočtu s názvem Pébéčko na Lukášce, pro který vyčlenil městský obvod Ostrava-Jih částku 30 000 Kč.

Tento jedinečný projekt přináší žákům možnost spolupodílet se na změně prostředí a novém vybavení naší školy v souladu s jejich přáním. Zprostředkovává jim podobu demokratického dialogu a orientaci v oblasti finanční gramotnosti.

Každý žák mohl hlasovat pro dva návrhy projektů ze pěti prostřednictvím anonymní aplikace D21, která byla začleněna do nově vytvořených webových stránek Pébéčka.

Finálního hlasování se zúčastnilo celkem 199 žáků  3. – 9. ročníku. Na výběr měli z pěti projektů:

S největším počtem hlasů zvítězil projekt třídy VI. A: Svačící koutek do atria, na který se žáci mohou těšit v příštím školním roce.  Výsledky hlasování byly oznámeny 19. června 2023 na pravidelné schůzi školního parlamentu.

Podrobné výsledky si můžete prohlédnout zde.
Ing. Veronika Ježíková