To dám! – projektový den pro šesťáky o první pomoci

V pátek 29. dubna 2023 proběhl ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Ostravě projektový den s názvem „To dám!“.

Celé dopoledne se žáci tříd VI. A a VI. B seznamovali se základními technikami první pomoci a prakticky si zkoušeli, jak by mohli v určitých situacích první pomoc poskytnout. Studenti zdravotnických škol připravili pro naše žáky pět stanovišť, na kterých si mohli žáci vyzkoušet postupy první pomoci při vdechnutí cizího tělesa, kolapsu člověka nebo co dělat, když je někdo v bezvědomí, jak probíhá resuscitace a jak zastavit krvácení. Dále si žáci vyzkoušeli transport a polohování zraněného a také získali informace o možnostech vzniku a následného ošetření popálenin i s praktickou ukázkou.

Projektový den se žákům moc líbil, ocenili profesionální přístup lektorů i možnost vše si vyzkoušet.

Tato akce se uskutečnila v rámci projektu „Třídy 3D badatelů III.“.

Prohlédněte si fotografie i video.

Mgr. Martina Veřmiřovská