Mluvím, čtu, rozumím III – 2023

Od května do listopadu 2023 probíhá na naší škole projekt na podporu čtenářské gramotnosti financovaný z rozpočtu statutárního města Ostrava.

Aktivity čtenářských dílen, workshopy i soutěžní klání oživíme setkáními s autorkami literatury pro děti a mládež – Zuzanou Pospíšilovou a Ivonou Březinovou. Můžete se těšit na Jazykolamiádu, soutěž mladších žáků zaměřenou na správnou výslovnost a práci s jazykem, Čtenářský maraton, který funguje jako nabídková burza zajímavých titulů, i na soutěžní kvíz Knihomolové. Našim věrným čtenářům bychom rádi nabídli nejžhavější čtenářské novinky i bohatou nabídku žádané populárně naučné četby. Podělte se s námi o tipy na zajímavé knižní tituly, které byste rádi našli v obou školních knihovnách. Pište prosím do 15. 6. 2023 na e-mailovou adresu lenka.jerabkova@zslukasove.cz.

Těšíme se na setkání s dychtivými čtenáři.

Vaše knihovnice