Zlepši si techniku 2023 – projektový den

V rámci projektu Třídy 3D badatelů III. absolvovali vybraní žáci druhého stupně ve čtvrtek 13. dubna 2023 projektový den Zlepši si techniku 2023 na VŠB – Technická univerzita Ostrava. Tento projektový den byl zaměřen na přírodní a technické obory.

V celém areálu byl pro žáky připraven bohatý program, žáci si mohli vyzkoušet celou řadu pokusů z fyziky, sestavování geometrických těles, poznávání přírodnin a zákonitostí přírody, práci s 3D tiskem, programování nebo virtuální realitu. Cílem bylo ukázat žákům, že i technické obory mohou být nejen přínosné, ale i zajímavé a zábavné!

Žáci si mohli vyzkoušet i speciální brýle, které jim ukazují, jak vidí okolí a prostor lidé po požití alkoholu či jiných návykových látek. Zájem vzbudila i ukázka van de Graaffova generátoru nebo využití fluidního zařízení, které se běžně využívá v energetice (například využito k přípravě popcornu). Na závěr jsme se zúčastnili science show „Bez hranic“, kterou připravilo brněnské Science centrum VIDA!.

Mgr. Martina Veřmiřovská

Prohlédněte si video: