Vytvoř model školy – nová soutěž pro všechny

Vyhlašujeme novou školní soutěž pro všechny žáky školy – vytvoř model školy v Icograms!

Videonávod:

Textové info:

Pro inspiraci se podívej na mapy:

• jdi na Mapy.cz a vyzkoušek si různé 3D pohledy (pomocí tlačítek a šipek dole si zkoušej různé stupně naklonění);
  • podobný 3D pohled si můžeš zkusit i v Mapách Google.

A právě podle tohoto 3D pohledu z map zkus vytvořit model školy v Icograms:

• model školy můžeš vytvořit z jakéhokoli pohledu – třeba tak, aby byl co nejvíce podobný skutečnosti;
  • model školy můžeš ale vytvořit třeba i tak, že podle skutečnosti necháš jen něco (například budovy), zbytek pak doplníš něčím, co by se ti kolem školy líbilo, fantazii se meze nekladou.

Model školy vytvoř v Icograms, což je webová aplikace, ve které můžeš pracovat průběžně. Vytvoření modelu školy ti asi zabere více času, nemusíš to udělat vše najednou. Aby bylo možné automaticky ukládat to, co vytvoříš, vytvoř si vlastní registraci:

• jdi na web education.icograms.com, vpravo nahoře klikni na Register;
  • v prvním řádku nechej I am a Student; do řádku Name napiš jméno a příjmení (bez diakritiky, tedy bez háčků a čárek);
  • do řádku e-mail napiš školní e-mail;
  • do řádků Password a Confirm Password zadej heslo, které budeš pro Icograms používat (musí obsahovat jedno velké písmeno, jedno malé písmeno a jedno číslo);
  • pokračuj na Register;
  • po přihlášení si můžeš prohlédnout ukázkové modely, najdeš je v horní liště pod Templates;
  • vlastní 3D model si vytvoříš tak, že v horní liště klikneš na My Icograms, pak Create New Design – do řádku napiš název (například Model školy) a zadej velikost. Podle velikosti a rozlišení tvého monitoru můžeš zkusit zadat druhé číslo větší.

Jak si uložíš hotový model?

• klikni vlevo nahoře na třetí ikonu zleva (je to šipka směrem dolů);
  • nechej označené PNG a klikni na Download;
  • pojmenuj model tvým příjmením a jménem a ulož do počítače;
  • pak tento soubor odešli e-mailem jako přílohu na e-mailovou adresu vaclav.vavra@zslukasove.cz;
  • čas máš do 30. dubna 2023.

Kdyby se ti cokoli nedařilo, zeptej se učitele informatiky.

Přejeme ti, aby se ti dařilo. Těšíme se na všechny modely, které nám do soutěže pošlete. Ty nejlepší zveřejníme a odměníme.

Mgr. Václav Vávra

Další inspirace do soutěže: