Sbírka pro kočičky – třída V. S

Aktuality

V neděli 19. března 2023 jsme předali sbírku v útulku Kočičky u Niky v Chuchelné. Majitelkou je paní Nikol Michalowská, bohužel má zdravotní problémy, ale i přesto se stará o opuštěné kočičky, kterých je dohromady 103.

Venkovní prostory útulku mají velkou a krásnou zahradu. Majitelka nechala vybudovat 3 klece pro nakažené a nekastrované kočky. Některé jsou handicapované, třeba bez tlapky nebo bez oka. Naše třída V. S se rozhodla tomuto útulku pomoct. Přispěli jsme 1 200 Kč a 17 kg krmiva. Přidali jsme i deky, ručníky a čistící prostředky.

Proč jsme přispěli? Začalo to dědou od spolužáka, který našel kočičku na ulici, tak ji do útulku přivezl a začal tam přispívat drobnými dary. Napadlo nás, že bychom mohli pomoci útulku jako celá třída. Paní učitelka Eva Bartková a spolužáci souhlasili, mohli jsme začít sbírat krmení, peníze a ostatní potřebné věci. Majitelka útulku byla dojatá, že se někdo zajímá o zvířata a chce jim něco darovat. Byla velice ráda.

Prohlédněte si fotografie.

Šimon Šnapka, žák třídy V. S