Kdo je kdo v divadle…? – workshop pro deváťáky

V pondělí 24. dubna 2023 naše třída navštívila Divadlo loutek Ostrava.

Paní uvaděčka nás zavedla do zákulisí, kde nás herci seznámili s různými profesemi v divadle. Vyzkoušeli jsme si například zvukaře, kostyméra a scénografii. U zvukaře jsme nahrávali zvuky pro danou scénu, pro kterou druhý tým spolužáků vytvořil kulisy, což je scénograf. Kulisy jsme stavěli z dřevěných kostek a tyčí na zmenšeném jevišti. Okolo minijeviště byly umístěny zmenšené reflektory, které jsme následně přesouvali a upravovali. Mohli jsme lépe nasvítit scénu a světlo obarvit díky barevným filtrů.

U kostyméra jsme vyráběli kostýmy a rekvizity pro herce. K dispozici jsme měli spoustu papírů, barevné izolepy a nespočet nůžek. Naše třída vykutila kostým pro Ježibabu z pohádky Perníková chaloupka. Ten zahrnoval papírovou sukni a plášť. Pro jejich výrobu jsme obětovali spolužačku Janu. Dále jsme přidali lopatu a klobouk.

Tuto akci jsme si velmi užili a zcela jistě nás obohatila o zkušenosti.

Prohlédněte si fotografie.

Nika Waliszewská, Terka Fišerová, Katka Pekařová, Martin Mazurek