Školní liga v házené Ostrava-Jih – 2. místo pro naši školu

Ve Sport Centru Dubina se v úterý 28. 2. 2023 uskutečnilo III. kolo turnaje v házené pro žáky 3. – 4. ročníku.

Celkem osm družstev ze čtyř škol bojovalo o prvenství.

Naše družstvo „A“ se umístilo na 2. místě, družstvo „B“ na místě 6.

Školu reprezentovali:

• III. B – Daniela Hahnová, Michaela Kobesová, Mai Dang Kuin, Antonina Paida, Solomia Riashko,
  • III. S – Markéta Kohlová, Aneta Očvayová, Jana Řehuřková, Adam Zaoral,
  • IV. B – Tobiáš Zdražil,
  • IV. S – Adéla Čempelová, Zdeněk Kondáš, Laura Křižáková, Sofie Litvíková, Patrik Skácel, Lucie Škrkoňová, Tomáš Tobiáš Výtisk.

Mimo hlavní házenkářský turnaj se soutěžilo i ve střelbě, driblinku, skoku. Nejlepší výkony byly oceněny sladkou odměnou.

Velkým zážitkem pro naše malé sportovce bylo setkání se dvěma reprezentanty v házené, kteří také začínali svou sportovní kariéru Školní ligou. První z nich byla Aneta Kavalová, která hrála za Polanku a v současné době za DHC Sokol Poruba. Ještě větší radost jsme měli ze setkání s druhým reprezentantem Mathiasem Cholevou, který byl žákem ZŠ Klegova 27 a v současné době hraje za SKP Frýdek-Místek a naši vlast reprezentuje nejen v juniorech, ale i v mužích.

Oba měli vybrat ze všech dětí dva hráče, kteří od nich dostali míč s podpisem. Mezi vybranými byla Laura Křižáková a Tobiáš Zdražil.

Velké poděkování patří organizátorovi turnaje. Sportovní dopoledne uteklo rychle a žáci se již těší na další kolo.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dagmar Haasová