Páťáci i šesťáci programovali Scottie Go!

Žáci pátých a šestých tříd si ve čtvrtek 16. 2. 2023 vyzkoušeli základy programování pomocí stavebnic Scottie Go!

Tato STEM programovací sada moderně a nenásilně učí žáky základní pravidla sestavování algoritmů a blokového programování. Sada Scottie Go! přenáší část programování do podoby deskové hry. Úkoly a problémy předkládané v aplikaci na tabletu řeší žáci skládáním kartonových „kartiček“ s příkazy v reálném světě jako deskovou hru. Tyto kartičky postupně skládají na hrací plochu a vytvářejí postup cesty pro Scottieho. Výsledek pak pomocí tabletu vyfotíme a takto vzniklý program následně provede odpovídající akci v aplikaci na tabletu. Cílem hry je pomoci Scottiemu projít světadíly na Zemi. Na těchto světadílech hledá náhradní díly ke své porouchané lodi. A žáci se mu snaží pomoci…

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Martina Veřmiřovská