Ekonomická olympiáda 2023 – výsledky školního kola

V průběhu ledna 2023 se naši žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili 2. ročníku Ekonomické olympiády pro základní školy.

Tuto soutěž vytvářeli ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB), aby pomohli rozvíjet finanční a ekonomické myšlení žáků. Do letošního ročníku se přihlásilo přes 9 000 žáků z celkem 261 základních škol a do finálového kola postoupilo celkem 113 žáků z celé České republiky.

Z naší školy postoupili 3 žáci – Hana Vejmolová, Milan Kantor a Samuel Maraczi, kteří obhájili v rámci Moravskoslezského kraje dvě druhé a jedno třetí místo a postupují tedy do finálového kola, které proběhne dne 15. 5. 2023 v Brně.

Všem zúčastněným děkujeme a přejeme výhercům hodně štěstí do dalšího kola.

Ing. Veronika Ježíková