Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR – regionální kolo

V pátek 20. ledna 2023 se uskutečnilo regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR.

V říjnu 2022 proběhlo školní kolo této soutěže, z něhož tři nejlepší žáci (Hana Vejmolová, Jan Glumbík a Michal Chytil) postoupili do krajského kola, které proběhlo v prosinci 2022 a utkalo se v něm o postup celkem 222 žáků z celého Moravskoslezského kraje.

V této obrovské konkurenci se žáci naší školy neztratili – Michal Chytil postoupil ze třetího místa tohoto krajského kola do dalšího regionálního kola, které bylo zaměřeno na praktickou laboratorní činnost. V laboratořích SPŠCH Ostrava se Michal celé dopoledne potýkal se zapeklitými úlohami z oblasti analytické chemie. Jak se Michalovi dařilo? To se dozvíme 1. 2. 2023 ve Velkém světě techniky, kde proběhne slavnostní vyhodnocení soutěže.

Všichni držíme Michalovi palce!

Mgr. Martina Veřmiřovská