Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR – regionální kolo

V pátek 20. ledna 2023 se uskutečnilo regionální kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR.

V říjnu 2022 proběhlo školní kolo této soutěže, z něhož tři nejlepší žáci (Hana Vejmolová, Jan Glumbík a Michal Chytil) postoupili do krajského kola, které proběhlo v prosinci 2022 a utkalo se v něm o postup celkem 222 žáků z celého Moravskoslezského kraje.

V této obrovské konkurenci se žáci naší školy neztratili – Michal Chytil postoupil ze třetího místa tohoto krajského kola do dalšího regionálního kola, které bylo zaměřeno na praktickou laboratorní činnost. V laboratořích SPŠCH Ostrava se Michal celé dopoledne potýkal se zapeklitými úlohami z oblasti analytické chemie. Jak se Michalovi dařilo? To se dozvíme 1. 2. 2023 ve Velkém světě techniky, kde proběhne slavnostní vyhodnocení soutěže.

Všichni držíme Michalovi palce!

Mgr. Martina Veřmiřovská

Další aktuality: