Žákyně IX. C vezou stříbro

V pátek 16. 12. 2022 se uskutečnil na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě již 11. ročník soutěže k Mezinárodnímu dni lidských práv (připomíná se vždy 10. prosince).

Také naše škola měla své zastoupení, a to v podobě Hany Vejmolové a Kristýny Vildové z IX. C. Děvčata se na soutěž velice dobře připravila, zpracovala pěknou prezentaci na předem zadané téma „Práva žen“ a v silné konkurenci vybojovala nádherné 2. místo! Děvčata upoutala pozornost všech přítomných a především pak hodnotících porotců svým průzkumem na sociálních sítích, který byl zaměřen na práva žen a jejich porušování.

Samotné páteční cestování do Poruby bylo velice dobrodružné, nicméně i přes sněhovou kalamitu a několikeré přestupování na rozličné dopravní prostředky a brodění se ve sněhových závějích jsme nakonec na místo dorazili. Tam už čekal všechny účastníky soutěže, kteří měli s cestováním podobné zážitky, horký čaj a přívětivá komise, která vzhledem k nepříznivému počasí posunula začátek soutěže o hodinu později.

Blahopřejeme Hance a Kristýně za výbornou reprezentaci školy a za umístění na nádherném 2. místě!

Mgr. Jan Číhal