Vícejazyčnost je bohatství – Margarita a Karolína získaly 2. místo v soutěži

Redakce časopisu Kamarádi vyhlásila výtvarnou soutěž „Vícejazyčnost je bohatství“. Za naši školu se do této soutěže přihlásila dvojice KarGo, tedy žákyně Margarita Balera a Karolína Slaná, obě ze třídy VIII. A.

Za jejich soutěžní text i jeho výtvarné zpracování (vše si můžete prohlédnout tady) jim odborná porota udělila v této soutěži krásné 2. místo, které si jely obě dvě žákyně osobně převzít v pátek 11. listopadu 2022 do Prahy.

Prohlédněte si reportáž České televize z předávání cen.

Prohlédněte si záznam přímého přenosu z předávání cen (naše žákyně jsou od času 33:50).

Prohlédněte si web spolku Zaedno, který soutěžit připravil.

Prohlédněte si fotografie z přebírání cen v Praze.

Mgr. Viktoryia Vaida, Ph.D.

Karolína Slaná, VIII. A

V pátek 11. listopadu jsem se já Karolína Slaná, moje spolužačka Margarita Balera a paní učitelka Vaida zúčastnily slavnostního předávání cen v Praze. V dopoledních hodinách byl pro nás připraven program, kde jsme absolvovaly osmiminutové rychlokurzy řečtiny, němčiny, romštiny, bulharštiny a vietnamštiny.
Následně byla pauza na oběd, takže jsme mohly poznávat krásné památky Prahy. Odpolední program se nesl v duchu předávání cen. Za 2. místo jsme byly oceněny různými knížkami a drobnými cenami.
Poté už jsme se odebraly na vlakové nádraží a čekaly na vlak. Celý výlet jsme si všechny moc užily a byla to zajímavá zkušenost.

Маргарита Балера, VIII. A

Ми вийграли в конкурсi „Vícejazyčnost je bohatství“ та нас запросили до Праги на святкову програму. Тож одинацатого листопаду ми поїхали до Праги щоб отримати винагорогду.
Вже в ранцi ми приїхали, та пiшли до будiвлi де все проходило. Спочатку там був мовний конкурс в якому можно було ознайомитися з рiзними мовами та навчитися прости та основнi фразi.
Пiсля конкурсу була перерва та ми пiйшли гуляти по Празi. Ходили ми по рiзним визначним мiстам та будiвлям. Напрiклад були бiля Карлового мосту та Народного театру. Пiсля прогулянкi ми повернулися до будiвлi, та вже була друга частина програми, та були винагороди. Був цiлий зал людей, та дiтей з рiзних школ. Спочатку була презентацiя та винагороди за конкурс на тему „Природа“, а вже пiсля нагороджували за iнший конкурс – „Vícejazyčnost je bohatství“, в якому ми брали участь.
Перше мiсця заняла дiвчинка Настя з України, а друге мiсця зайняли ми. Нас покликали на сцену. Ми вийшли та розповiли про наш проєкт. Нам дали винагороду за участь, а пiсля ми вже збиралися повертатися назад до Острави.
Втомленi, але задоволенi ми поїхали до нашого мiста.