Projektový den „Ostravských sportovních her“ – judo

Aktuality, Sport

V rámci projektu „Ostravské sportovní hry“ by se měla škola mimo účasti na sportovních soutěžích zapojit i do uspořádání vzdělávacích dní se sportovními kluby. Ty žákům a pedagogům představí daný sport, který provozují sportovní organizace.

Cílem projektového dne je možnost vyzkoušet si nové pohybové aktivity a snad i probudit u dětí větší zájem o sportování.

Na škole jsme v pátek 16. 12. 2022 přivítali pana Mgr. Matyáše Otta z 1. Judo club Baník Ostrava, z. s., který v rámci čtyř vyučovacích hodin představil našim žákům (z IX. S, VI. A, B – chlapci, III. B a III. S), co by se mohli naučit, pokud by se danému sportu chtěli věnovat.

Že se žákům ukázkové hodiny líbily, svědčí i to, že žádali trenéra o letáčky, na kterých byly informace o možnostech přihlášení se do oddílu.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dagmar Haasová