Malý architekt – projektový den ve II. A

V úterý 6. 12. 2022 se třída II. A zúčastnila v rámci výzvy Šablony III projektového dne s názvem Malý architekt.

Žáci se pod vedením lektora formou hry seznámili s některými technickými obory, jako je architekt, projektant, stavbyvedoucí aj. Dozvěděli se, z čeho se staví domy, a stavební techniku si prakticky vyzkoušeli na stavebnicových kostkách. Naučili se číst v pro děti zjednodušených technických výkresech, vytvořili si půdorys domu ze špachtlí a dovybavili jej nábytkem.

Celý projekt měl za cíl rozvinout v dětech pozitivní vztah k technickým oborům, prostorové vnímání, logické myšlení, jemnou motoriku a další praktické dovednosti.

Cíl projektového dne byl naplněn a žáci odcházeli obohaceni o spoustu nových poznatků a zkušeností.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dita Nitschmannová