Třída IX. S na výletě v Praze – naučný program v ČNB i památky

Aktuality

V pátek 2. 9. 2022 navštívili žáci třídy IX. S Českou národní banku, kde se zúčastnili naučného programu pro školy „Za měnou“.

Na exkurzi se blíže seznámili s naší národní bankou, s její prací a úkoly, které mají zajistit, aby v naší zemi byla dosažena cenová a finanční stabilita i plynulost peněžního oběhu. Žáky nejvíce zaujal trezor, ve kterém se nacházela naše největší zlatá mince.

Slunečné počasí přímo vybízelo k procházce naším hlavním městem. Prošli jsme si Královskou cestu i další pražské památky: Národní muzeum, Václavské náměstí, Prašnou bránu, Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most, Malostranské náměstí, Hradčanské náměstí, Pražský hrad s katedrálou svatého Víta, Petřínskou rozhlednu a Vyšehrad.

Časový program byl náročný a všem bylo líto, že výlet nebyl na více dní.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dagmar Haasová