Třída IX. D na Živé knihovně studijních možností

Aktuality

Žáci IX. D navštívili v úterý 20. 9. 2022 workshop Živá knihovna studijních možností v prostorách expozic Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic. V tamních prostorách byly rozmístěny stánky škol a podniků. Žáci v nich uviděli prezentace příslušných profesí, které podniky potřebují a jsou perspektivní. Jednotlivé profese představovali lidé, kteří je skutečně vykonávají.

Žáci si mohli vyzkoušet kadeřnické umění u studentek SŠ služeb a podnikání. S pomocí absolventů SŠ zdravotnické si žáci vyzkoušeli, jak není snadné aplikovat injekci, poskytnout první pomoc a změřit tlak. Žákům byly představeny i technické obory středních průmyslových škol jako jsou: strojvedoucí, mechanik – seřizovač, obráběč kovů, elektrotechnik, autotronik, geodet, geoinformatik. Myslelo se i na žáky s kladným přístupem k floristice a výzdobě interiérů i exteriérů. Studenti SŠ zahradnické prezentovali inovační projekt aquaponické pěstování zeleniny a bylin na farmě. U stánku stravování si žáci podle společenských a estetických pravidel vyzkoušeli prostírání a vybavení stolu, jak se chovat při slavnostní příležitosti. Na každé prezentaci dané profese bylo žákům doporučeno navštívit dny otevřených dveří příslušných středních škol a sledovat jejich webové stránky. Nabídka příslušných profesí byla zajímavá, deváťákům už zbývá jen se správně rozhodnout.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Pavlína Zátopková