CLIL 2022/2023 na ZŠ MUDr. E. Lukášové a Klegova

Název projektu: CLIL 2022/23 na ZŠ MUDr. E. Lukášové a Klegova

• Pro školní rok 2022/23 získala škola z „Programu na podporu cizojazyčné výuky na území statutárního města Ostrava“ účelový neinvestiční příspěvek ve výši 301 000 Kč.
  • Program je zaměřen na metodickou a jazykovou podporu výuky cizích jazyků a na podporu rozvoje bilingvní výuky, výuky formou obsahově a jazykově integrovaného učení CLIL (Content and Language Integrated Learning) a cizojazyčné výuky.
  • Metoda CLIL: jedná se o integrovanou výuku předmětu a cizího jazyka, která je založená na výuce školního předmětu prostřednictvím cizího jazyka, takže si žák osvojuje znalosti v obou předmětech současně.
  • Ve školním roce 2022/23 je v naší ZŠ využívána v předmětech informatika, hudební výchova a přírodopis.
  • Uznatelnými náklady projektu jsou:
    • Mzdové náklady jazykově kompetentních učitelů/lektorů
    • Pořízení učebních pomůcek
    • Vzdělávání pedagogických pracovníků
    • Úhrada poplatku za mezinárodně uznávanou jazykovou zkoušku žáka