Pébéčko na Lukášce 2022 – jak to celé proběhlo…?

Ve dnech 6. června – 10. června 2022 proběhlo hlasování dalšího ročníku školního participativního rozpočtu s názvem Pébéčko na Lukášce, pro který vyčlenil Úřad městského obvodu Ostrava-Jih částku 30 000 Kč.

Tento jedinečný projekt přináší žákům možnost spolupodílet se na změně prostředí a novém vybavení naší školy v souladu s jejich přáním. Zprostředkovává jim podobu demokratického dialogu a orientaci v oblasti finanční gramotnosti. Jednotlivé fáze, principy fungování a prvopočáteční návrhy byly s žáky prodiskutovány v rámci prvouky a občanské výchovy. 

Každý žák mohl hlasovat pro tři návrhy projektů ze sedmi prostřednictvím anonymní aplikace D21, která byla začleněna do nově vytvořených webových stránek Pébéčka.

Finálního hlasování se zúčastnilo celkem 306 žáků  3. – 9. ročníku, kteří udělili krásných 707 hlasů. Na výběr měli ze 7 projektů:

  • Nové hudební pomůcky
  • Nové a delší florbalky
  • Fotbal stolní, lepší než na Stodolní 
  • Zrcadla na toalety 
  • Úložný prostor pro hygienické pomůcky
  • Odreagování sportem 
  • Škola hrou 

S největším počtem hlasů zvítězil projekt třídy IX. A: Zrcadla na toalety, na které se mohou žáci těšit v příštím školním roce. Prohlédněte si podrobné výsledky.

Mgr. Gabriela Černocká, koordinátorka projektu