Chemik roku 2022 – KORCHEM

Během celého školního roku měli možnost zájemci osmých a devátých tříd plnit zajímavé úkoly z chemie včetně domácích laboratorních prací.

Studenti Katedry chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity připravili pro nadšence korespondenční soutěž KORCHEM. Soutěž měla 3 kola a vzhledem k náročnosti a zejména praktickým úlohám, které žáci museli fotit a natáčet, nám tuto soutěž dokončilo 7 žáků, kteří ve srovnání s ostatními školami MSK dopadli velmi dobře. Již nyní se těšíme na další ročník. Tři žákyně, které se dostaly mezi dvacet nejlepších, navíc obdržely i hodnotné ceny. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo na Slezskoostravském hradě.

Pořadí:

  • Zuzana Brychtová – 6. místo
  • Kateřina Němečková – 9. místo
  • Hana Vejmolová – 18. místo
  • Milan Kantor – 33. místo
  • Adam Kovář – 39. místo
  • Michal Chytil – 54. místo

Prohlédněte si diplomy.

Mgr. Martina Veřmiřovská