Fajna dilna pro školy 2022: „Nebojme se řemesel, keramika, vitráž“

Aktuality

V pátek 27. května 2022 se třída VIII. S zúčastnila velmi poučného projektu, realizovaného s finanční podporou statutárního města Ostravy, který má žáky seznámit s technickými a řemeslnými obory, a tím jim pomoci při volbě povolání.

Pod vedením lektorů byly žákům ukázány pracovní postupy, které si následně sami vyzkoušeli.

Chlapci se seznámili s 3D tiskem, učili se řezat a brousit kovové profily, vyrábět sádrokartonové příčky, šroubovat, začišťovat materiál. Už vědí, co se skrývá pod oborem malíř – natěrač.

Dívky si zase vyzkoušely vymodelovat misku, ozdobit ji a vytvořit vlastní vitráž.

Tříhodinový program byl pro žáky velmi poučný. Bylo vidět, že u některých to bylo první setkání s řemeslnou výrobou, kde se projevila jejich zručnost, pečlivost i technické myšlení.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dagmar Haasová