Branná soutěž Wolfram – osmáci bojovali znalostmi i fyzicky

Branná soutěž Wolfram se koná na počest parašutistů vysazovaných na území Protektorátu Čechy a Morava během 2. světové války při operaci Wolfram.

Tato soutěž čtyřčlenných družstev zahrnuje celkem 8 disciplín.

V závodu žáci změřili síly ve střelbě ze vzduchovky, přechodu minového pole, poskytování první pomoci, dráze bojovníka, silovém trojboji, vytrvalostním běhu, hodu granátem a vědomostním testu.

Akce se uskutečnila v úterý 17. května 2022 na hřišti ZŠ Porubská 832, Ostrava-Poruba. Účastnilo se celkem 20 družstev. Naši školu reprezentovala dvě družstva:

• žáci ze třídy VIII. C: Rostislav Habr, Tomáš Hlavička, Vendula Juříková, Milan Kantor se umístili na 5. místě;
  • žáci ze třídy VIII. S: Matyáš Mladenov, Roma Mika, Antonín Posmyk, Lucie Valentová se umístili na 9. místě.

Prohlédněte si fotografie.

Další obecné informace k soutěži Wolfram: reportáž České televize a reportáž TV Polar.

Mgr. Ondřej Cverna