Zlepši si techniku 2022

V pátek 1. 4. 2022 jsme společně s nadšenci pro přírodní a technické obory vyrazili na VŠB-TU, kde proběhl skvělý Den se Zlepši si techniku.

Žáci navštívili mimo jiné i inteligentní továrnu a dozvěděli se mnoho o automatizaci a robotizaci nejen v průmyslu, ale i v moderních domácnostech. Zhlédli úžasnou science show, kterou si připravili Michael Londesborough a profesionální spalovač z Ostravy Jirka Horák alias Smokeman. Zde se řešily principy hoření, spalování a význam různých druhů energií. Během celého dne si žáci procházeli nejrůznější stanoviště, plnili vědomostní kvízy a zkoušeli si, co by obnášelo studium na jednotlivých fakultách a jaké je následné uplatnění na trhu práce. Velký ohlas měla koloběžka vyrobená na 3D tiskárně a rovněž formule na vodíkový pohon.

Jsme rádi, že se tato akce po delší době konečně uskutečnila a my jsme se jí mohli zúčastnit.

Akce jsme se zúčastnili v rámci projektu Statutárního města Ostrava na podporu nadaných a talentovaných žáků v oblasti přírodních a technických oborů – Třídy 3D badatelů II.

Prohlédněte si fotografie i video z tohoto dne.

Přečtěte si, jak se celý Den se Zlepši si techniku líbil samotným žákům.

Mgr. Martina Veřmiřovská

 

 

Další aktuality: