Recitační soutěž 2022 – výsledky školního kola

Úterý 22. 2. 2022 bylo od začátku kalendářního roku označováno jako magické datum. Spousta párů – například – uzavřela manželství a statistiky říkají, že co se sňatků týče, bylo to nejvytíženější úterý za posledních 4 a půl miliardy let.

I my jsme uvažovali, jak si toto datum ozvláštnit. S nápadem uspořádat v tento den školní kolo recitační soutěže přišla paní učitelka Jeřábková.

Ve 2 kategoriích se soutěže zúčastnilo dohromady 30 chlapců a dívek, kteří předvedli vynikající výkony a zasloužili se o napínavý průběh soutěže.

Porota složená z učitelů českého jazyka měla vskutku těžkou práci vybrat ze všech dobrých ty nejlepší, kteří budou reprezentovat naši školu v obvodním kole.

A jak to tedy vlastně dopadlo?

Mladší kategorie (6. a 7. třídy):

1. Eliška Košinárová (6. A)
  2. Karolína Langerová (6. B)
  3. Štěpán Genda (7. B)

Starší kategorie (8. a 9. třídy):

1. Eliška Čimburová (9. A)
  2. Tereza Svobodová (9. B)
  3. Adéla Kubienová (8. D)

První 3 žáci z každé kategorie byli odměněni knihou, ostatní obdrželi drobný upomínkový předmět – propisku.

Závěrem mi dovolte ještě jednou poděkovat všem účastníkům za mimořádně kvalitní výkony a zároveň vyslovit neskromné přání, aby nastavená úroveň přednesu pokračovala i v příštím roce.

Prohlédněte si fotografie.

Mgr. Dan Fešárek